Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

şiiiiiiiii bu ne ya

+3
erenn
Twob@
kopuk_61100
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 12:13

kopuk arkadaşım ben senin gibi düşüncesinin bu kadar havada kaldığı bir kişi daha görmedim düşüncene saygı duyulsun istiyorsan sana bu bölüme girip konuşma dedim madem sevmiyorsun ve salak buluyorsun girme kardeşim ve bana okuduğunuda iddia etme beynin içine bakma deyimini bi gün anladığında o kafana güzel bi yumruk atacaksın benim senin hakkında konuşma hakkını sen bana verdin benim alanlarıma saldırarak ama neyse gerçekten senin gibi biriyle bu konuyu uzatmak istemiyorum babanın yolundan gitmeyi tercih ediyorsan babanın yolundan gidersin ona ben babamın yolundan gidiyorum ama yeniliğe açığım denmez bu biraz şey gibi oluo ben sağcıyım ama bu solcu olmadığımı göstermez gibi saçma bi paradox oluo..ben babamı veya atamı aşağılamam çünkü bu düşünme yetisi bana atalarımın birikimi olarak gelio ben kendime bu birikimler ışığında yeni yollar çizerimki ben olurum torunlarıma yeni birikimler bırakmak için tıpkı felsefenin mantığı birikerek çoğalmaya inanırım ben ..bu arada benim kendi ekmeğimi kendimin yaptığıda çok olmuştur çünkü o kadar fikri zikri yerinde bi insanım ben ..ekmeğim nerdeee ekmeeeğim neerdee die ağlamayı bırakalı çok oldu açıkkırsam ve ekmeğim yoksa o ekmeği kalkıp yapacak kadar kudretliyim ..mümkünse sen hayatın hiç bi alanında eline neşter alma beyinlerden ve insanların yolundan uzak dur yeter, kendi alanlarında at koştur sevmediğin alanlarda ancak kendini küçük düşürüyosun bunun adı muhalefet deil saçmalama haberin olsun..bu orada sizin oralar sanırım bu dünyadan bu topraklardan deil bakınız türkçe sözlük inlemek....insanları anlamını bilmemekle suçlamak yerine otur bi araştır bakalım bu kelime nedir anlamı nedir nerden gelir nereye gider die bir düşün bakalım aman haa aman dikkat et beynine ulaşmak için sakın neşter felan kulllanma bekle bi gün anlamayı..ben adam öldürdü die öldüren adamın öldürülmesi taraftarı olmayan bi insanım yoksa onu öldürenleri kim öldürecek die sarmal bi düşünce kaplar beni..o yüzden boşver sen salınmaya devam et aman aman o beyinciğede bi zarar verme bunu hiç istemem nede olsa belki gün gelir bu dünyaya bi taş koyacak olan insanın hayatını kurtabilirsin tamamen bilinç dışı ama tesadüfen belkide varolma amacının ta kendisidir bu....

En son Twob@ tarafından 7/5/2008, 12:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 12:18

kadir arkadaşım haklısın ben sadece düşünürlerin hayatını deil hiç kimsenin hayatını okumayı sevmiorum banane nerde doğmuş nerde okumuş babası kimmiş anası neciymiş..ben yaptıklarına bakarım düşüncelerine bugünlere kadar gelebilen zihinlerine ..bu dünyaya kattıklarına ve ve torunlarımıza bırakacaklarına..ben bunu anlatamıorum sanırım ..kimsenin hayatını okuyun deme gibi bi çabam yok açın bakın zaten bu bölümde hayatlarını yazdığım bir tek yer olmuşmu ha ama o hayat hikayesinin içinde düşüncesinin temelini açıklayan bulgular varsa gün gelir onuda yazarım..
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 16:04

ya kusura bakmayın, araya gircem ama!
volkancım sen konuyu çok uzatmışsın! yani işine gelmiosa,girme kardeşim...
hayır kusura bakma ama,sırf konuşmuş olmak için konuşmuşsun! çok boş, havada kalan şeyler!!! ilgilenmiorsan 'felsefe' denen şeyle,ilgilenme be kardeşim.okuma yani bunları ya da cvp yazma olsun bitsin... bak arkadaşlarımız burda kendilerini geliştirmek, bilgilerini pekiştirmek istemişler,paylaşmaı arzulamışlar die düşünüorum ama sen katletmişsin resmen!!!
belki haddime diil bunları sölemek,ama çok uzamış yani....
ben çok daha farklı bi muhabbet hayal etmiştim.hatta korkmuştum bu beni aşar,umarım bikaç şey bilior olurum da ben de bu muhabbete girerim.yav yıkıldım ya!!!
canım benim,ben senin fikirlerini ya da anlatmaya çalıştıklarını da anlıyorum.sırf bu yüzden diorum burayla ilgilenme die.anlıor musun? en azından kimse kimsei kırmamış olur!...
neise,dediğim gibi haddimi aştıysam kusura bakmaın...
bu arada tuba sana da kolay gelsin,sanırım biraz daha şansa ihtiyacın var.istediğin muhabbeti yakalayabilmek için!!!
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 16:23

saol eren kardeşim walla ii anlatmışsın ama bu iş şans işi deil ya ne bilim insanlar fikirlerini paylaşmakatan neden bu kadar korkuyor veya düşünmekten onu anlamıorum yani bende filozof deilimki hatta sıfırım yani ama amacım karşılıklı birbirimizi geliştirmekti..belki sen çıkar marx ı anlatırdın bize yada mehmet çıkar kant ı anlatırdı onun düşünce tarzını düşünce temellerini die umut etmiştim ama insanlar o kadar çok saldırmaya alışmış ve paylaşmaktan öyle korkar olmuşlarki bu kadar çok her konuda yorum yaptığım için bazen kzıyorum kendime acabalı cümleler doluşuyor beynime ben yaratık deilim başka alemden deilim sadece insanım insan olmanın gerekenlerini yaşamaya yapmaya çalışıyorum..benimde bu hayatta saçma bulduğum nefret ettiğim alanlar ve insanlar var ama ben köşemde oturuyorum way sen arabeski sevemezsin kardeşissin o şöle saçma böle iğrenç demiorum veya futbol kadar saçma bişi daha bilmiorum die insanlara sataşmıorum..ya bu platformda söylicek bir sözün yoksa en fazla paylaşım için teşekkür eder oturursun köşene haksızmıyım eren ?ama neden se arkadaşlar sadece saldırma peşinde şu veya bu çok saçma anlamsız deme peşinde ..kime neyin anlam verdiğini haz verdiğini mutluluk verdiğini anlam verdiğini ekmek verdiğini düşünmüyorlar,dünya sanki onların etrafında dönüyor onların sevdikleri sevilmeli onların müzikleri dinlenmmeli onların siyasi partilerileri desteklenmeli onların görüşünde olmalı onların tuttuğu takım tutulmalı...BURDAN BU ARKADAŞLARA SESLENİYORUM SİZİN DÜNYANIZDA BEN YOKUM..BENİM DÜNYAMDADA SİZE YER YOK..sana gelince eren kardeşim yorumlarını her zaman ilgi ile bekleyeceğim bari iiki senin gibiler var..ne mutlu yenilseler bile dürüslük için zafer çığlığı atanlara!!!....
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 16:40

ya ben yaptıklarına da, yazdıklarına da çok değer veriorum!
mesela bu konu özellikle.dedim; ben çok üst seviede bi sohbet bekliodum.işte korktum falan ulaşamam die.çünkü çok kıymetli bence.yani bilmek gerekio.volkan'ın ata sözlERindEN yazaım bi tane.hani denir ya "konuşmasını biliosan; konuş da ilham alsınlar.konuşmasını bilmiosan; sus da adam sansınlar!" ben öle düşünüodum işte.ama bu da çok iidi benim için.mesela hiç uğraşmadan,araştırma yapmadan burdaki sohbetinizden biçok şey öörenebilirdim.hani tembellik olcaksa da böle ossun die düşünüorum...
yav ne bileim,şans dilemem bu yüzdendi.istediğin sohbeti yapabilcek güzel insanlar bulabilmen içindi.eğer öle olursa az önce yazdığın gibi "bari" demezdin.anlıor musun? aslında iidir bölesi de.yani birilerinin bi şekilde sana sırtını dönmüş olması.
"bırak kim sana sırtını dönüyorsa dönsün.böylece dostunu-düşmanını ayırt etmek zorunda kalmazsın" hesabı... bi de senden çok kendim için istiorum burada kaliteli bi sohbet olmasını.aklımdan geçen bi şi var.ben özellikle 'Hacı Bektaş-i Veli' düşüncesi üzerinde bilgi toplaıp buraya katılmaı istiorum.çok ii bi donanım edindikten sora.hatta öle ki; yaz tatilinde bu konuda ne kadar okuyabilirsem okuyayım,öle yazaım die planladım.ben, bu kadar önemli olduğunu düşünüorum!!! bilmiorum ya, biraz daha zamana ihtiyaç var sanırım.hem herkesi foruma çekmek hem de bu herkesden daha fazla faydalanabilmek için!!! bekleriz be tuba,dimi? burdayız biz nassa! =)
kadiralp
Seviye 4
Seviye 4
kadiralp

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 19:38

tuğba kardeş haklısın önemli olan zaten o insanların fikirleri onları böyle düşünmeye iten toplumsal nedenler bizim işimize bu fikirler nekadar yarıyor yada analizimize nekadar katkı sağlıyor bunlar elbette önemlidir. şuan ülkemizin içinde bulunduğu durum ve bazı sıkıntılar çekmekteyiz zaten o insanlarıda böyle düşünmeye iten nedenlerden biride yaşadıkları toplumda içinde bulundukları durumdur ve toplumdaki sıkıntılara nasıl çare bulabiliriz diye düşünümüşler machiavelliye bakın o dönemde italyanın milli birliğini kuramadığı görmüş ve adam milli birliği kurmak için güzel bir reçete sunmuş felsefede böyle birşey diye düşünüyorum
kadiralp
Seviye 4
Seviye 4
kadiralp

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 19:42

tuğba kardeşim zaten hayatlarıyla ilgili bahsettiğin yada yazdığın konusunda birşey kesinlikle söylemedim belki anlatmak istediklerimi tam ifade edemedim adamların hayatları bizi ilgilendirmez bizi ilgilendiren kısım bize nekadar düşünce ve fikir üretebilmiş yaşadıkları toplumsal zorluklardan ne çıkartmışlar ve ne bulmuşlar bilime ve fikir dünyasına ne katmış hayatlarımıza nekadar ışık tutabilmişler elbette ilgilendiğimiz kısım budur hayatlarından banane Smile
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 19:49

walla eren kardeşim ağzına sağlık çok güzel anlatmışsın..seni inanılmaz taktir ettim muhteşem bi yaklaşım biçiçmi ..bende kendimi bi yandan geliştirirm diodum tartışmalara dahil olmak için,bende bişiler anlatmak için tıpkı senin yazın için yaptığın planlar gibi ama şimdi tartıştığım şeylere bak..walla bana tartışma olsunda ne olursa olsun derdinde deilim senin dediin gibi bekleriz be eren beklerkende gelişebiliriz..çok üzüldüğüm tek şey insanlara hiçbirşey anlatamıyorum çok kitlemişler kendilerini ben kimsenin kişiliğine zevklerine saldırmıyorum tek derdim ki sende çok ii biliosun paylaşarak hep beraber gelişmekti..umarımda bi gün gerçekleşsin..burdayıs biz nassa:)Smile
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 19:54

=) tşk ederim... ben de biraz farklısını hayal ediodum ya işte,o yüsden konuşma gereği duydum.umarım istediğimiz şekilde ilerlien bi sohbete de ortak oluruz!!! ama senin bunu başlatmış olman da takdir edilmeye en layık olanlardandır!!!
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 19:58

yok kadir ya kusura bakma ben seninde o insanların hayatları ilgili bişi demediğini biliorum sende buna destek olduğunu farkettiğim için o yorumu senin isminle başlayarak yazdım yani senin bu düşüncen bendede var ve açılımı budur die..machiavellile ilgili paylaşıma çooook tşk,,bak senin sayende machiavelli nin çabasını öğrendim çok sağol ..
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 20:00

ayyy çok sağol eren kardeşim walla bu bölüm beni mutlu edecek die beklerken kahretmeye başlamıştı..sayende biraz mutlu oldum tabi kadiride es geçmiim ..donatalım kendimizi iice iice çoşturalım bu bölümüSmileSmile
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 20:07

coşalım bakalım!!!
ya şöle bi şi yapalım mı?
herkes birinin fikirlerini iice kavramaya çalışsın,soora burda özet halinde bahsetsin.daha sonra da okuyup öörenmiş olalım biz de.aklımıza takılanı falan da konuyu açıklıan kişiye soralım... herkesin bi konu başlığı olsun,ordan yazalım okuyalım falan.çok mu abes oldu yoksa! ne bilim, böle daha ii olur gibi geldi! hani en azından soru-cvp yaparken ufaktan tartışma ortamı da olur!!! ne diosunuz?
kadiralp
Seviye 4
Seviye 4
kadiralp

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 20:26

kardeşlerim iyi olur böyle birşey ben john locke yi alabilirim
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 20:32

walla eren süpersin ya süper fikir gerçekten hepsine ayrı başlık açalım ama o başlıktaki koyuda ufaktan yazan arkadaşla bizde araştırıp tartışalım..walla kadir senin teklifde ii bende immanuel kant ı okumayı anlamyı çok istiyodum bende onu anlamak için çaba veririm..nietzshe gibi inanılmaz düşünürlerin belki bi nebzede olsa kendimize katkıda bulunmamazı sağlarız...
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 20:36

e,o zaman buna bi zaman belirlielim.işte herkes seçtiği başlığı burda söledikten belli bi zaman sora yazmak zorunda ossun... olur mu,daha sistematik ve kalıcı olur.hani aldım diip geciktirmemiş de oluruz.!!!
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime7/5/2008, 21:41

walla ben bi yandan nietzsche ile ilgili paylaşımlar yapmayı düşünüyorum ama kantı kavrayıp en kısa zamanda paylaşmaya başlıycam ama bu insanlar dipsiz kuyu gibiler her biri bir ömür umarım kavramam çok zaman almaz..
Stauffenberg
Seviye 4
Seviye 4

Erkek
Lakap : Walk Around

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime9/5/2008, 13:00

Madem felsefenin gerekliliği üzerine birtakım görüşler ortaya atıldı Volki Tolki'nin tümden reddetmesi gibi bir şeyin olmaması gerektiğini düşünüyorum.Ben biraz daha girilmeyen konulara girmek istiyorum.Mesela benim ekmeğimi mi veriyor bu zadlar denmiş evet vermiyorlar vermezler vermesin de zaten onlar bu hayatı sorgulamamıza dönük birtakım yaklaşımlar sunuyor.Sorgulanmayan yaşam yaşam değildiri binlerce kez onbinlerce kez kanıtlamaya çalışıyorlar.Genel olarak baktığımızda ekmek kavgasına giren insanların felsefik düşüncelere değil de tamamen dine yöneldiğini görüyoruz tarihin her döneminde olmuştur.Maddi doyuma ulaşamamış insanlar veya bu süreçteki insanlar kendilerine destek olarak dini seçmiştir.Bir yandan çalışıp didinirken bir yandan da tanrı olgusunun kendilerine verdiği güven hissiyle yaşamlarını idame etmeye çalışmışlardır.Gerek bu forumda gerek tüm dünyada olsun anlaşmazlıklar bundan kaynaklanır diye düşünüyorum.Bu yazdıklarımdan sonra kimse bu adam dinsiz,ateist,imansız ve de kitapsız demesin.Bunlar salt benim görüşlerim değil yüzyıllardır araştırılan insan davranışları yöneliminin dinle olan ilişkisinden ibarettir.
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime9/5/2008, 15:58

kendi adıma ben kimseye dinsiz ateist demem öle olsalar bile bu insanlar umrumda deil ben ne dindarlar biliyorum içleri pislik dolu ne dinsizler biliyorum içi bu kadar iilik ve yardım dolu olan ..bunlar benim için kıstas deildir.girilmeyen konular demişsin ama ben sorgulama süreci ile kırk bin tane şey söledim ya ben çok ağır anlattım yada kendimimi ifade edemedim ne oldu ?..Bu forumumdaki anlaşmazlık derken bu bölümdeki anlaşmazlıksa benim tek anlaşamadığım konu bi konuya hakim deilsen ve hoşlanmıyorsan uzak durursun olur biter ben bunu anlatmaya çalıştım kendimi daha sıfıra yakın görürken bide bunu tamamen reddeden insanları bu sürece sürükleyemem zaten öyle bir lüksüm yok..
buarada dinle ilgili kattığın bakış açışı için çok teşekkürler bunun böyle olduğunun bende çok farkındayım ama kopuk nick li arkadaşımız kendini öyle bir kitlemişki böyle bir kitlemeyle uğraşmak istemedim ben kendi köşemi isterken buna çemkiren bir insan olduğu için kendisi filozofları bu denli suçlarken bana böyle bir yorumda ne derdi çok merak ediyorum..bu korkaklık deil sakın yanlış anlaşılmasın sadece ben bu karşımdaki adama laf anlatamıyorum tarih bu arkadaş gibilerin gazap verdiği insanlarla dolu..bakınız sokrates in idamına..adam düşünmeye yönlerdirdi die dinden ettirio bizi dediler ve dayadılar baldıran zehirini ama tabi kopuk arkadaşımız hayatlaıyla ilgilenmio onlarla ilgilenmio doğru neden ilgilensin ki kendi gibilerin yaptıklarını görüp belki vicdan azabı çekiodur ben kestirmeden bunlara salak diyip işin içinden çıkıyim diodur..ben insanları kıyafeti dini dili rengi tipi boyu konuşma şivesiyle/ağzıyla deil içiyle yargılar düşünceleriyle anlarım..o yüzden sen çekinmişsin ama bana dinsiz demişler bilmem ne demişler umrumda olmaz böyle birşey demeye kendini bu kadar cüratkar gören bir insanın dindarlığını asıl ben sorgularım..dini tartışmak=dinden çıkmak o dogmatiktir sorgulanamaz..o yüzden sana ne derlerse desinler arkadaşım önemli olan senin içindeki niyettir...
Stauffenberg
Seviye 4
Seviye 4

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime9/5/2008, 17:12

Ben aslında orada girilmeyen konular derken din-felsefe ilişkisini kastetmek istemiştim ama işte vaktim olmadığından tam açamdım konuyu yüzeysel kalmış.Volkan son derece dobra bir insandır ama dünya iyisidir ama tuttu mu laz damarı takar yani:)anladığım kadarıyla kastettiği günümüz dünyasında ser sefil aç yaşayan milyonlarca insan varken refahı düşünsel süreçte değil ekonomik düzeyde yaratmamız gerektiğini ve salt sorgulamakla da bu işin olmayacağını kastediyordur.Bir de celallenmeden anlatabilseydi çok daha şık olurdu ama olsun lazımız Volkimiz bizim o.
Stauffenberg
Seviye 4
Seviye 4

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime9/5/2008, 17:15

Aslında bundan sonra bize düşen felsefenin gerekliliğini sorgulamak değil Erenle başlatmak istediğiniz düşünceyi pratikte gerçekleştirmektir.Sanırım tek tek ele alındığında kıyas olanağı da artacak düşünürleri ayrı ayrı ele alabileceğiz.
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime9/5/2008, 22:13

sanırım volkan dediğiniz kopuk nick li arkadaş..walla ben onun ne anlatmak istediğini de ne düşündüğünüde çok ii anladım..benim anlamadığım bir insanın bu kadar tabularla dolu kilitli bi dünyası olması..günümüz dünyasında sersefil yaşayan binlerce insan diyosunuz ama ya anlamıorum arkadaşlar bundan 2000 yıl önce yaşadı bu ,nsanlar onların ne gibi refahlığından bahsediosunuz..ben bugün en parasız insanın en az parayla çalışan insanın bile cebinde cep telefonu görüyorum..biz bu kadar teknolojik nimetler içinde yüzerken o insanlar bi aba bi sandaletle gezmişler yokmuşki öle bi lüxleri ..kiwi dediğimiz meyveyi veya mangoyu şunun şurasında bizim ülke vatandaşlarımız kaç yıldır biliyorki o insanlar 2000 yıl önce bu lükse kadir olsunlar..ha somalideki aç çocuklarmı kasdediyosunuz ben o volkan denilen arkadaştan daha farkındayım bu durumun ama benim burda ağlamam ne onlara ne bana ekmek ve ekonomik refah sağlamaz işte düşünmmek burda işin içine girio..düşünüyosum sorguluosun nedenler sonuçlar ne yapabilirimler başlıor bu süreç insanları örgütlenmeye götürüo ve o örgütler gidip orda ilaç temin edio hasta bakıo şifa dağıtıo ekmek ekmek dağıtıo arkadaşlar yapmayın ya.. gayet salt sorgulamakla oluo bütün bunlar..bu sorgulamalr ve çömümleri ilerletiyor..buarada ben volkanı felan tanımam ama sölediğin gibi dobra olduğunu hiç sanmıyorum böle ağzına geleni düşünmeden sölemek dobralık deildir birşeyler yapmış insanlara salak diyen insana ise ben hiç ii diyemem..bu volkanı tanımadığım için deil kırk yıllık dostum böle bi tutum içiçnde olsun onada aynı tepkiyi veririm ona da ii diyemem..helede o salak die itham edilen insanların şu dünyaya katkılarını düşününce..bu arada bunu okursa senin anlayacağın dilden söliim volkan arkadaş o insanlar fırıncı deildi hani bi laf vardır ya bana balık tutma balık tutmayı öğret die öğrenmek istersen ne ala ..bu arada ben felsefenin gerekliliğini tartışmıorum böle bişile kendimi aşağılayamam onun gerekliliğini sorgulayacak haddimde yok..ben sadece felsefe ile ilgili paylaşımlar istedim buna en büyük destek ben bişi bilmiom diyebilecek kadar delikanlı kardeşim erenden geldi, saolsun varolsun..
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya - Sayfa 2 Icon_minitime9/5/2008, 22:19

ARKADAŞLAR BUNDAN SONRA FELSEFİK PAYLAŞIMLARINIZ HARİÇ HİÇ BİR SALDIRINIZA CEVAP VERMEYECEĞİM HİÇ BİR ŞEY ANLATMAYACAĞIM...ANLAMAK İSTEMİYORSANIZ BU PORTALI LÜTFEN MEŞGUL ETMEYİN..BENİM GÖZÜMDE YAPTIĞINIZ TEK ŞEY KÜÇÜK DÜŞMENİZ ..HERKES KENDİ İLGİ ALANLARINI KORUSUN..BU BÖLÜMÜ BEN İSTEDİM BUNDAN SONRA BU BÖLÜME HİÇBİR SAÇMA SALDIRIYI İSTEMİYORUM AKSİ TAKTİRDE ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE İNSANLIĞINIZDAN ŞÜPHE EDECEM.. BİRAS ZİKRİNİZİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ BU BÖLÜMÜ KİRLETMEYİN LÜTFEN..SİZİN TÜKÜRMENİZLE KİRLENEMEYECEK KADAR KUTSAL OLSADA BENİM İÇİN, DAHA FAZLA GEREKSİZ SALDIRI İSTEMİYORUM.. YAPMAK İSTEDİĞİNİZ ŞEYLE UĞRAŞACAK BİNLERCE İNSAN VAR BİZAHMET O ALANLARA ..YOLUNUZ AÇIK OLA...

şiiiiiiiii bu ne ya
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-