Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

şiiiiiiiii bu ne ya

+3
erenn
Twob@
kopuk_61100
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
kopuk_61100
Seviye 2
Seviye 2
kopuk_61100

Erkek

şiiiiiiiii bu ne ya Empty
MesajKonu: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 08:56

yav arkadaşlar dünyanın en gereksiz bölümü açılmış
ne bu ya felsefe bölümü bir de felsefecilerden bahsedecez he
yapmayın ya bu adamlar boş konuşan insanlardan başka bişey değil ya
kimin elinden tutmuş kime bir iyilik yapmış bunlar ya
birde hayatlarından bahsedip değerli zamanımızı harcayacaz
beyler bayanlar bu yaratıklar paraya mala mülke doymuş
sırf
bu yüzden kendilerini tatmin etmek için akıllarından bişeyler uydurup
bunları para mal mülk ile yada 80'inden sonra kendini öldürttürerek
ispatlamaya çalışan gereksiz insanlardır
boş konuşurar
ne yani onlar şu şöledir demese biz bilemeyecekmiydik yani
saçma işler bunlar
ha! bide şey deniyor, ki ben bu laftan nefret ederim
bazı salaklarda bu lafı çok kullanır ne demek olduğunu bilmeden
senin yaptığın da felsefe die...
burdan belli ya ete-boka,iiyiye-kötüye
dünyada varolan herşeye felsefe deniyor
bu felsefe öle boş bişey ki herşeyi içine alıyor
tabi ki felfecilerde öle gereksiz bişeyler ki onları da herkes içine almak istiyor
dünya gerçeklerine dönün bu adamlar ve bu bilim gerçek dışı
benim babam felsefe bilmez adminimizin babası felsefe bilmez
bu bölümün açılmasını isteyen arkadaşın babasıda felsefe bilmez
ama bakın bizi büyütebilmişler,yetiştirmişler.
bakın hepimiz birşeyler başarmış bir şekilde biryerlere gelmişiz ve geleceğiz
birde şöyle bakın bu felsefe başımıza murat çemrek gibi gereksiz birini musallat etti ya bundan iyi örnek mi olur ALLAH aşkına
sizi bilmem ama felsefe olmadan da ben varım
ve onsuz daha da iyi varolacağım
kötüye -kötü
iyiye-iyi demeyi bilenlere slm
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 11:10

arkadaşım felsefe başlığı altında bana kalkıpta murat çemrek örneğini veremezsin bu ülkede maalesef kokuşmuş ZİHİNSİZLER in verdiği felsefe eğitimi feylozofların hayatını anlatmanın ötesine geçmediği için tembel beyinler beyin fırtınalrından korkarak bunu çirkefleştirme yolunu seçiorlarki .. şunu demişsin.....""yapmayın ya bu adamlar boş konuşan insanlardan başka bişey değil ya
kimin elinden tutmuş kime bir iyilik yapmış bunlar ya
birde hayatlarından bahsedip değerli zamanımızı harcayacaz"" o böle adam yerine koymayıp atıp tuttuğun insanlar varya hayatları okunsun öğrensin die harcamadılar hayatlarını ki sen böle geçmiş oturduğun yerden o insanlar hakkında ahkam kesiyosun..tembel tembel miskinleşen bi beyin olmaktansa 5 parasız olup beyin fırtınası yaşabilmek isteyen ne çok insan var sen hiç düşündünmü ? aaa pardon senin vaktin değerliydi neden düşünesinki başkasını..onlar kimsenin elinden tutmamaış kimseye yol omamaışlar ölemi en azından senin gibi barikat kurmamaşılar belki sadece1 tek insanın bile hayatının amacına ulaşmasını engeller mutluluğunu alırım elinden die..onları bu derece hunharca eleştirirken soruyorum arkadaşım sana sen kimin elinden tutuyosun ya da kim senin elinden tutmuşki bu kadar doluluğu boşluk olarak gördüğüne karşın kendi boşluğunda salınıosun??senin kaptanın kim?bu rahatlığın bu tembelliğin bu hiçe saymalarını hangi erkten erekten alıosun?
ayrıca kötüye kötü iiye ii demeyi ya bilmiosun benliğnde yada bilmen için bu kavramalrı kafanda çözümlemiş olman gererkio ama yok sen bunu boş işler olarak adlandırıp yuhaladığın için bakalım sen kimin fikrini zikretiyosun...

En son twoba tarafından 28/4/2008, 11:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 11:12

Ahlak Felsefesinin Temel Soruları:

Ahlak felsefesinin temel soruları,yukarıda sözünü ettigimiz ahlaki kavramlar ve onlar arasındaki ilişkilerden hareketle sorulabilecek şu tür sorulardır;
Acaba iyi veya kötü var mıdır ? eger var iseler ,onlar nelerdir ?
Acaba ahlaki davranışların ereği nedir? İnsan onlarla neyi elde etmek ister
Acaba iyi ,bize haz veren midir ? yoksa yararlı olan mıdır ? yoksa mutluluk saglayan mıdır ? Veya bunların hiçbiri olmayıp ödev denen şeye uygun olan mıdır.

Acaba iyi denilen şey, davranişlarımızın temelinde bulunan amaç veya niyet midir ? Yoksa onların sonucunda ortaya çikan ürün veya sonucun kendisi midir ? Veya ne niyet,ne sonuç olmayıp yalnızca davranışın kendisi ,eylemin kendisi midir ?

Acaba iyi,doğal arzularımızın bastırılmasını mı ,yoksa onların doyurulmasını mı gerektirir.

Ne tür durumlar gerçekten ahlaki durumlardır ?
Acaba insanlar ahlaki davranışta bulunurken gerçekten özgür müdürler ?
Ahlaki kararlar akla mı,duygulara mı ,yoksa vicdana mı dayanır ?
Acaba kişi vicdanı karşisinda evrensel ahlak yasası var mıdır ,yoksa yok mudur ?

Bütün bu sorulara verilen belli başli cevapları ise şöylece özetlemek mümkündür:

Hemen hemen bütün ahlak filozoflari iyi ve kötünün var oldugu konusunda uyuşmaktadırlar.Buna karşılık iyi veya kötünün ne oldugu konusunda onlar görüş ayrılığı içindedirler.Bazıları iyiyi hazla özdeşleştirmektidirler.Buna göre ahlaki bakımdan iyi olan şey,bize haz veren şeydir.Buna karşılık ahlaki bakımdan kötü olan şey de bize acı veren şeydir.Bu görüşü Yunan filozoflaro içinde Aristippos(Aristipos,M.Ö 435-386)Ve Epikuros savunmuştur.Bu görüş ''hazcılık''(hedonizm)olarak adlandırılır.

Başka bazı filozoflar ise haz yerine daha genel bir kavramı kabul etmişlerdir.Bu,fayda kavramıdır.Bunlara göre iyi olan şey,bize fayda saglayan şeydir.Bu görüşü de özellikle Yeni Çağ İngiliz filozoflarından Hume,Jereny Bentham(Bentham,1748-1832)ve Mill savunmuştur.Bu görüş de ''Faydacılık''(Utilitarizm)olarak adlandırılır.

Sokrates,iyinin''bilgiye dayanan erdem''oldugunu ileri sürer.Sokrates'e göre,erdem ,bilgilidir ve öğretilebilir.Bundan dolayı hiç kimse bilerek kötülük yapmaz.Platon ve Aristteles ise iyiyi mutluluga (Eudamonia) özdeş kılarlar.Onlara göre mutluluk,en yüksek iyidir ve hazdan farklı olarak ruhun uzun vadeli ve sürekli bir huzur durumudur.Başka deyişle ,hazlarını gelip geçici ve değişebilir olmasına karşılık.,mutluluk,sürekli ve kalıcıdır.

Kant'a göre ise iyi, ödevini yerine getirmektir.Kant, iyi fiilin ,iyi miyetten kaynaklanan fiil olduğunu savunur.Ona göre,sonucu ne olursa olsun,bu sonuç başka bakımlardan ne kadar acı verici veya zararlı olursa olsun,eğer bir fiil,iyi niyetten kaynaklanıyorsa ,iyidir.

Başka bir filozof ise ahlaki iyiyi,ahlaki sonucu ile değerlendirir.İngiliz filozofu David Ross(Deyyid Ros)'a göre ise ahlaki iyi ,ne ahlaki davranışın hareket noktasında ne de sonucunda bulunur:O bizzat davranışın kendisindedir.Hobbes,Nietche gibi filozoflar ahlaki iyiyi arzularımızın ,eğilimlerinimizin doyurulmasında görürler.Hobbes'a göre''Bu ,iyidir.''.demek ''Ben bunu arzı ediyorum''demektir.

Hemen hemen bütün filozoflar ahlaki bir davranış için insanın özgür olması gerektiginde birleşirler.Ancak bu özgürlüğü tanımlamakta birbirlerinden ayrılırlar.Birisi güdülerimize,doğal arzı ve eğilimlerimize uygun yaşamayı özgürlük olarak nitelerken,bir digeri tam tersine özğürlügün ,bunların kontrol edilmesinde yattıgını düşünür.
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 11:22

bak adamlar ömrlerini vermiş düşünmüşler 2 saniyemi lmadı bunu bulup senin önüne koymak başka bir forum sitesiden acaba bilgiye böle bu kadar rahat ulaşmakmı dır tembelliğin sebebi..
bu yaşadığın ve bilmem onuda gerekli biliomusun ama içinde bulunduğun tüm dünyanın demokrqasi die inlediği bir dönemin tohumlarını 2000 yıl önce atanlara bi bak bakim eminim onlar sana rağmen yined düşünürlerdi ve 2000 yıl sonra bile kullanılacak bir sistemin temellirini ataralardı çünkü bu dünyada sen yalnızca 1 tek insansın seni dinleyip milyonların isteğini hiç mi etselerdi??
ne güzel olurdu dimi hiç etselerdi en azından onlar o kadar yokluk içinde sadece yaşamlarını yaşamaya çalışırlardı..sense şimdi bu yeni dünyada onlar yerine düşünmeye başlar ve senden 2000 yıl sonrası için sistemler üretirdin..sonra biri çıkardı 2000 yıl sonra aman bee bu kopuk denieln adamda amma boş konuşmuş bunun sölediklerini düşündüklerini ortaya koyduklarını ben bebeyken düşünmüştüm deip seni tiyee alır ve hiçe sayarlardı..keşke o insanlar yerine snin gibilerin ömrü harcansaymış en azından onlara fikre saygı nedir zikrini hep yaşatırlardı ...hiçe sayarken hiçliklerini ortaya koyup gözümüze gözümüze sokan hiçlere selam olsun ..ama yalnış anlaşılmasın ha bu hiçlik kesinikle nietzche nin hiçliği deil.. bu hiçlik öyleki boşluğu ifade ediyor geereksizliği boşa oksijen harcamayı tembellikle övünmeyii..!!!!
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 13:30

(= volkan, iidir de olum,felsefe iidir de!..
ben burdan yetmiş millonun gözleri önünde sölüorum,bu ii bi şi!..
tırstım die diil valla,cidden ii bi şi!..
harbi diom la!!! =)
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 18:01

neden tırstın yaa:)
bertug
Yönetici
Yönetici
bertug

Erkek
Lakap : berkut

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 20:03

volkan senden bir ricam war bi daha başlıkları şiiiiiiiiii die açma rica ediyorum..... admin bey ilgilenin lütfen şu başlıklarla :S
http://www.uiforum.tk
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 20:41

nolur, nolmaz die!.. =)
NaShit
Kurucu
Kurucu
NaShit

Erkek
Lakap : SatiRist

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 20:45

VoLkancım meRak edioRum da ne zaman acaba başkaLaRının istedii bişeyi kendi kafana göRe ha biRe eLeştiRmekten vazgeçeceksin..Sitede hiç bişeye oLumLu yakLaşmayan ama heR fıRsatta başLıkLaRı veya foRumun oRasını buRasını eLeştiRen tek üyemizsin, tebRikLeR Wink
Sen geReksiz buLuosan bu böLümü giRmezsin oLuR biteR, sen saçma diosan bu adamLaRa okumazsın oLuR biteR de be kaRdeşim bıRak sevenLeR ya da geRekLi buLanLaR bişeyLeR payLaşsınLaR kendi başLıkLarı aLtında..
Demişsin ya "adminimizin babası da felsefe bilmez die" bizim pedeR senin biLmediini sandıın çok şey biLiR, bi aRa tanışıRsan biRebiR şahit oLuRsun Wink
Sen şimdi yine buna "doğRuLaRı söyLemek" ya da "önemLi küçük ayRıntıLaR" diceksin ama ben geReksiz eLeştiRi oLaRak adLandıRıoRm senin yazdıkLaRını..Hani buna da kızcaksın beLki ama sen bu adamLaRı biR kaLemde geReksizLeR die adLandıRabiLiosan benim senin yazdıkLaRına geReksiz eLeştiRi demem devede kuLak kaLıR sanıRım, ne deRsin?

HeRşeye kötü demektense bazı şeyLeRe "İYİ" diebiLenLeRe SELAM Very Happy:D:D
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 20:50

ben güler geçerim!..
karışmaın olum LAZ'a!!! =)
NaShit
Kurucu
Kurucu
NaShit

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 20:53

Ben buLaşmam ona yaa.. Very Happy:D
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 21:00

anladın sen onu dimi!!
olum dersine çalış yha! dolanma buralarda! hadi bakiimmmm!!! =)
NaShit
Kurucu
Kurucu
NaShit

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 21:14

oLm hasta oLuom heRhaLde yaa :S hiç haLim yok Sad
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 21:21

sıkı giyin, ümit sağa bi nane-limon yapsın,sora da iki saat uyu bi şi kalmaz!.. olum kimse yapmıosa yaz bana geleim!!! msn açık hacı,oraa yaz! burdan farkedemiom,ölür gidersin valla!!! =)
(muhabbete bi bak yha! her yERdEN kardeşim ii olsun die uğraşıorummm! =) nasıl ii bi insanım ben yha!gelim mi la?)
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 21:29

affraid sana da geçmiş olsun naşhit yöneticiler arası virüs dayanışması var sanırım ihihhii
ayrıca yazdıkalrın için ağzına mı sağlık diim parnaklarına mı sağlık diim:)hadi topyekün saa sağlık Smile
eren kardeşim sana gelince sen tırsma ya senin çekinecek bi çemkirmen olmadıki.. Exclamation Exclamation
erenn
Forum Canavarı
Forum Canavarı
erenn

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime28/4/2008, 22:10

=) taam o zaman!.. =)
NaShit
Kurucu
Kurucu
NaShit

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime30/4/2008, 00:23

Ya ben kimseyi kıRmak için yazmadım hiç bişe..Hani VoLkan kaRdeşim nasıL biReyseL fikiRLeRini aLenen söLüosa ben de aynen öLe yaptım o kadaR..Zaten o daRıLmaz bana, o öLe tRip yapcak adam diiL, bi keRe memLeketi kibaR onun Very Happy
Geçmiş oLsun dediiniz iiLeştim bu aRada gaLiba Very Happy ya da kendimi kandıRıom :S
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime30/4/2008, 01:04

yok biz dedik die iileştin tabikiii:))))
kopuk_61100
Seviye 2
Seviye 2
kopuk_61100

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime2/5/2008, 23:46

bana boş konuşan ,kimin elinden tutmuşsun
oturduğun yerden konuşuyorsun diyen arkadaşım
sen benim kadar ayağa kalkıpta düzensizliklere ne kadar tepki gösterdin acaba çok merak ediyorum
bana tembel ithafında bulunuyorsun
ben eminimki senin hayatın boyunca gördüğümn insanların çoğundan fazla çalışmışımdır , didinmişimdir. maddi ve manevi
hayatın en kötü yollarınıda gördüm
en iyi hayatı yaşama aşamasına kadar da geldim
ama dedim ya bu boş insanlar hiçbiryerde yoklardı
ne senin platonun ne marksın nede weberin
benim yaşadığımı yaşadı
nede gördüğümü gördü
nede çektiğimi çekti
sonra gelmiş bana o adamların hayatları şöle böle,
arkadaşım ben o adamların hayatını senden çok okudum
senden çok dinledim , senden çok yazdım
sen ancak malal okuyorsun bana başka da bişey yapmıyorsun
sen söle bana ne faydaları var
önüne ekmek mi koyuyorlar
seni onlar mı büyüttü
üniversiteyi kazanmanı onlar mı sağladı
havayı onalar mı yarattı
suyu onlar mı icat etti
aşkı onlar mı buldu
hüzünü onlar mı tattı ilk
yazıyı onllar mı icat etti
devletleri onlar mı kurdu
ekonomiyi onlar mı yarattı
ekmek yapmayı onlar mı buldu
dedim ya benim babam onları bilmeden yaşadı
ben onaları bilmeden büyüdüm
gayette rahattım
taki onları öğrenip bilene kadar
huzur felan kalmadı
bişeyler uyduruyorlar
onun tersine başkası başka bişey uyduruyor
böle sürüp gitmiş
adamlar kendilerine iş sektörü yaratmışlar
başka bişey de değil
ama sen devam et bakalım ne olur
benim karnım hala aç
yemek yiyecem
hani ben oturup malla okuyom ya
tembelim ya
söle şu senin gerekli insanlara da
bi çay koyunlar yemekten sonra
valla iyi gidiyor bide sigara tamam
bari bi faydaları dokunsun bana da inanayım onlara
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime3/5/2008, 00:50

sen hayatı peynir ekmek çay olarak algılamaya devam et arkadaşım maddi manevi bu hayyatta tek direnin kendin olduğunu ve tek derdinekmek olarak olduğunu sanarak ve tek derdin karnını doyurarak ve ekmek ekmek die sayıklayarak...arkadaşım sen benim hakkımda zerre kadar şey bilmezken benden fazla okuduğunu iddia edemezsin o insanların madem yaşamını bu kadar çok okudun o zaman onların senden daha rahat yaşadığını iddia edemezsin..bu iddianın temelini ben sana söliyim ama..lisede veya orta okulda veya ben hayatın içinde böle vardım şöle vardım die ahkam kestiğin ortamlarda duyduğun şu tek cümle :felsefe maddi doyumdan sonra gelişmiştir..işte tamda bunu anlatıyorum bu ülkede görüp görebileceğin bi iki komik yaklaşımdan biri..sen ne gördüğünü ne yaşadığını ne çektiğini sanıyorsun da o insanların yaşamlarını hiçe sayıyorsun..bana mabal okuma derken kendin ne okuyosun??sana tembel ithamımda bulunmamı kendi dilinlede böle olduğunu doğruladığın için çok sağol tembellikten kastımın beyin fırtınası yaşamaman olduğunu anlamayarak ve düşünmeyerek bana ne kadar çalışıp didindiğinden bahsediyorsunki bence biras da kafanı kaldırıp böbürlenmektense yaşamın ne olduğunu algıla baban felsefe bilmio die onu boş buluyorsun walla kusura bakma arkadaşım ben babamın izinden gitseydim şuan bu forumda yazmak için şu klavyenin tuşlarınıda kullanamıyo olurdum veya üniversiteyede girmemiş olurdum..bi zahmet yemeğini kendin ye çayınıda kendin yap iç o insanların sen gibilerden uzakta beyinleri zinde tutmaları gerekmektedir..bak yine söylüyorum o insanların yaşamı senin yemekle bağdaştırman kadar benim umrumda bile deil ben fikre düşünceye beyne bakarım arkadaşım..havanın yaratıldığını suyun icadını ki icat deil aşkın bulunuşu die dramatize etmişsin olayı walla ben böle demogojilere gelmem arkadaşım kimin ne kadar çaba verdiğini ne aç kaldığını bilemezsin kendi yaşadıklarınla bu kadar böbürlenerek te bilemezsin..bende açıktım bak şimdi beyin tabi çalışınca iyot yakıyor dimi yemek lazım ama bi fazrkım ben yerkende düşünebilorum neseki sadece ekmek ekmek die inlemiorum.. sana son bir laf bu bölümü ben istedim bu bölümden bu kadar rahatsızsan girmezsin..bundan sonra sana laf anlatmak istemiyorum saten anlama gibi bi çabanda yok bırak bari düşünmeyi sevenler ve bunu paylaşmak isteyenlerin köşesi olsun..senin yüzünden bu saçmasapan suçlamaların ve gereksiz çıkışların ve temelsiz savunmaların yüzünden paylaşmak istediim mevzuları paylaşamıyorum kimin elinden tutmuşsunki sorumada saten cevap vermemişsin ki saten ne sormak istediğimi anlamamşsın bile..aman arkadaşım mümkünse sen kimsenin elindende tutma yollarına çıkıp taş da koyma..herkes kendi yoluna..savunmak istediğin şeyler için kendine bölüm talep edebilirsin bu da sana son tavsiyem olsun..başkalarının paylaşım isteklerine bu denli gereksiz saldırmanın bi manası kalmaz en azından....
korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredirsin(nietzsche)

En son twoba tarafından 3/5/2008, 01:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Twob@
Forum Canavarı
Forum Canavarı
Twob@

Kadın

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime3/5/2008, 00:52

ha bu arada platonu weberi nietzsce yi bulmak istediin bi yer varsa beyninin içine bak ekmeğin içine deil..
kopuk_61100
Seviye 2
Seviye 2
kopuk_61100

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime6/5/2008, 22:06

dedim ya ben onları senden çok buldum kaybettim diye
ben ekmeği arıyorum zaten öle saçmalıkları değil
söyle o senin elemanlara ekmeği bulmayı öğretsinler
kopuk_61100
Seviye 2
Seviye 2
kopuk_61100

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime6/5/2008, 22:13

ha bu arada
onlardan da emek bulmayı öğrenmek için
senin metodu mu kullanayım?
beyinciklerine mi bakayım !
olsun bide onu deneyeyim bakalım ne olacak
heralde sen ararken arada bir kafanı açıp beynine bakıyorsun
bari buldun mu onları
söyle bana da boşa açıp kapamayım beyini
hani ben kıçı üstünde otura bi tembelim ya
kopuk_61100
Seviye 2
Seviye 2
kopuk_61100

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime6/5/2008, 22:44

sende beni haklı çıkardığın için saol
sen ne olduğunu nerden geldiğini bilmiyorsun
ben babamın yolunda gidiyorum
yeniliğede mantıklı herşeye de açığım
sen atanın yolundan gitmeyi
aynı onlar gibi yaşamak zannediyon heralde
senin elemanlar baya aydınlatıyor senin belli
ilerici fikir dedikleri bu heralde
bak sana gene diyorum
ben o salakların
önde gelenlerinin çoğunu dinledim, okudum
sen de beni tanımadığına göre
ben onalarla ilgili bir itham yaparken
bana malal okuma deme hakkını nerden buluyorsun
ikinci kez bunu yapıyorsun
beni onlarla karşılaştırıyorsun, ki
hemde benı tanımıyorsun
laf kalabalığı yaptığımı söylüyorsun
senin elemanlar bundan farklı ne yapıyor
onlar birbirini haksız, yanlış die
itham edince düşünce oluyor felsefe oluyor
ben onlara salak deyince
boş koonuşan biri daha oluyor
al sana düşüncenin hası
yanlışla o zaman
saygı duy bu düşünceye de
sen nasıl felsefe okuyan,uygulamaya çalışan birisin?
beni, orda burda iki üç kelime duyan
bunu başka ortamlarda söyleyip
hava atan biri olarak açıklıyorsun
ben senin o yazdığın son sözdeki gibi
başkalarını taklit etmiyorum
başkalarının lafını kullanmıyorum
işte sen! duymuşsun sağda solda yazmışsın
gelmiş bide bunla hava atıyorsun
ben bir atalarımın sözünü kullanırım
ona da ata sözü demir
sakın onlarda felsefeci idi deme
böyle hakareti ettirmem kimseye
senle yazmayalım birbirimize
senin bi cevap hakkın var tabi
ama ben ona cevap vermeyecem
çünkü bu böle sürüp gider
inan ben hep yazarım
beni yanlış anlamanı istemem
bıktı felan
yada tartışmadan kaçtı die
ikimizde düşüncemizden vazgeçmeyecez

sana da benden son bi söz
kullandığın kelimelerin tam anlamını
bilmeden kullanma yada
başka yörelere göre
nasıl bir anlama geleceğini düşün
bizim orda işnsanlar inlemez
arkadaşım ...

sürçü lisan ettiysem affola...!
kadiralp
Seviye 4
Seviye 4
kadiralp

Erkek

MesajKonu: Geri: şiiiiiiiii bu ne ya   şiiiiiiiii bu ne ya Icon_minitime7/5/2008, 01:21

slm arkadaşlar felsefe tüm bilimlerin anasıdır. bilim neden doğar düşünmekten düşünce nerden gelir felsefeden ne demiş düşünüyorum o halde varım bugün hayatımızı kolaylaştıran herşey düşünce ürünüdür.peki felsefe bunu neresinde tam göbeğinde felsefe olmazsa olmaz bir bilimdir. evet bazı durumlarda sıkıcı olabilir ama ibni sina hem düşünür hem ünlü bir hekim. ilaçları şifalı bitkilerden düşünerek bulmuş. düşünce olmadan ilim olmaz dolayısıyla düşüncenin olduğu heryerde felsefe işin içine girer bende çok sevmiyorum düşünürlerin hayatlarını okadar incelemeyi ama adamlar tarihe yön veren fikirlerin sahibidir bu yüzden değerlidir

şiiiiiiiii bu ne ya
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-