Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

akp ye kapatma davası

+8
Scenarist
BLaCKeaGLe
kiarky
kadiralp
Eren Dogan
NaShit
constantine
oski
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
oski
Seviye 1
Seviye 1
oski

Erkek

akp ye kapatma davası Empty
MesajKonu: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime15/3/2008, 16:15

arkadaşlar ben polonya da olduğum için bu konu hakkında sadece gazetelereden duyduklarım hakkında bilgiye sahibim tv ler neler diyor eleştirmenler ne yorum yapıyorlar merak ediyorum bu konuyu benimle paylaşmak isteyen arkadaşları bekliyorum.
constantine
Yönetici
Yönetici
constantine

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime15/3/2008, 20:37

osman kankam bu kapatma davası tamamen laıklıge aykırı hareket edıldıgı ıcın boe bı dava geldı aykırı bır fııl ıslendıgı ıcın.cunku dun haberlerı ızlerken Akplı bakan turbanı da kamu alanlarına sokacaklarını ıma etmıs o yuzden bu kapatma davası cıktı.

haberler ole dıyo...
NaShit
Kurucu
Kurucu
NaShit

Erkek
Lakap : SatiRist

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime16/3/2008, 18:35

Adamım bu dava AKP'li 75 kişiyi kapsıyor,bunlardan yaklaşık 35'i bakan ve milletvekili,tabii içlerinde Cumhurbaşkanı ve Başbakan da var. Yani partinin kapatılması herhangi bi şekilde meclisin feshini gerektirmiyor ama nihai sonuç olarak erken seçim beklenebilir. Burda aslolansa bence kitlesel olarak AKP'den ziyade bireysel olarak bir kaç AKP'liyle olan usulsüzlüktür, yani eğer ki AKP hükümeti dokunulmazlık yasasını kaldırırsa o zaman AKP'ye açılan dava düşecek ve ismi geçen partililere kişisel dava açılacak, yani bana burda başka amaçlar var gibi geldi.
İşin dikkat çeken yanı da özellikle son 1 aydır Türkiye'de bolca gündem malzemesi bulunması. Sınırötesi operasyon, türban yasası ve şimdi de Cumhurbaşkanı ve Başbakanı da içeren davalar.
Şimdi dava dosyası ön kurul tarafından kabul edilirse, dosya AKP'ye yollanacak. AKP'nin yazılı savunma yapması için 1 ay süresi var ve bir de ek süre talep hakkı. Dava sonrası itiriaz hakkı falan filan derken bir bakacağız ki bu konu da aynı Amerikan Temsilciler Meclisi'nden Ermeni Soykırımı Tasarısı'nın geçtiğini unuttuğumuz gibi unutulup gidecek.
Tamam unutulsun da,bu konuların Türkiye'ye bilançosu ne olacak? AKP'ye bu zamanda böyle bir dava açılması hukuksal açıdan ne kadar doğru olsa da siyasal anlamda ne gibi sonuçlar doğuracak çok merak ediyorum. Ama eminim ki olumlu hiç bir boyutu olmayacak...
http://www.uiforum.tk
Eren Dogan
Seviye 2
Seviye 2
Eren Dogan

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime17/3/2008, 19:36

bence de bişey çıkmaz birazcık borsa hareketlenir belki o kadar...

işmdi haberlere bakıyorumda şöyle diyor " Borsa sert düşüşte" kaynak: ntvmsnbc.com
oski
Seviye 1
Seviye 1
oski

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime17/3/2008, 20:11

kardeşlerim bu konuda beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim ve inanın burada türkiye ile ilgili tv haberlerinde neler dendiğini duymaya aç bir durumdayım. ayrıca sevgili naşit kardeşim herşeyin unutulup gidecek dediğin fikrini sonuna kadar destekliyorum. biz türk halkı şimdiye kadar neyi unutmamışız ki bunu uunutmayalım. ama gerçekten burada türkiyenin halini daha nete görebilme imkanımın olduğunuda söylemeden geçemeyeceğim sevgili kardeşlerim inanın bu insanlar bizleri yani kendimizi bilinçli sandığımız bizleri bile uyutabiliyorlarsa diğer bizim cahil halkımız ne yapsın.......
NaShit
Kurucu
Kurucu
NaShit

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime19/3/2008, 03:27

Adamım eğeR haLkı aç bıRakıRsan cahiL oLmak zoRunda kaLıR,öyLe oLunca da tek düşündüğü şey paRa oLuR..BöyLe oLunca da o cahiL haLkın anLadığı tek diL paRaya dönüşüyoR,yani paRa için vatanını biLe satabiLecek duRuma getiRiyoRLar insanLaRımızı..
ama geLecek paRLak,bizim nesLimiz ideaList,paRadan daha çok oLmasa da en azından paRa kadaR vatanını düşünen insanLaR çoğaLdı..5-10 yıL içinde daha iyi anLicaz heRşeyi Smile
kadiralp
Seviye 4
Seviye 4
kadiralp

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime26/3/2008, 19:14

ulan kapatılsında bu akp bu şekilde değil bu demokrasiye aykırı inşallah birgün çekip gidecekler özelleştirilmeyen alanımız kalmadı babalar gibi sattılar ama bu memleketi gene bu memleketin evlatları kurtaracaktır akp ve onun gibi düşünenler değil puhahahahaha:)SmileSmile
constantine
Yönetici
Yönetici
constantine

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime28/3/2008, 03:21

kardesler zaten ergenekon teror orgutuyle ılgılı haber hemen dustu haberler akp leyle ılgılı sorunlar bıraz bastırıldı gıbı durdu cunku mılletın dıkkatını baska yere cekıyolar
kiarky

Kadın

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime28/3/2008, 12:52

yargının işeldği süreç normal ama zamanlamada hata var. bundan dolayı demokrasi ve özgürlük die bas bas bağıranlar yargı özgürlüğünü göz ardı edip osmancım baş savcıya ve diğer kurumlara saldırıya geçmiş durumdalar. kısaca akp hükümetinin tiranlığına ve teokratik hareketlerine karşı açılan bu davada akpnin kurmaylarınında aralarında bulunduğu 71 yargıtayada bildirilen üyenin siyasi yasaklanmasını öngörüyor.
kiarky

Kadın

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime28/3/2008, 12:54

yargıtaya bildiren derken bir yanlış anlaşılma lması orayı biraz açayım. partilere üye olan kişilerin künyeleri saklanmak üzere ve devletin bilgisi olması için yargıtaya bildirilir. eğer bir üye parti değiştirir yada üyelikten ayrılırsa gene bnlar parti genel merkezlerince gene yargıtaya bildirilir.
Eren Dogan
Seviye 2
Seviye 2
Eren Dogan

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime28/3/2008, 19:00

benim merak ettiğim acaba nasıl bir zamanda açılması gerekti bu davanın.. yani neler neler olduktan sonra yani bu davanın açılması için önce nelerin olması gerektii... böyle bir davanın hiç bir zaman açılmaması gerekti.. şöyleki;
RP nin kapatılması davasında Türkiyeyi AİHM de savunan avukat Ergun Özbudun şunu diyor;
" RP kapatılmayı hakketti açıkça bir devrimden ve bunun yönteminden bahsediyordu içeriğide şiddetti (devrim kanlı mı olacak kansız mı)...((her neyse tabi bunuda tartışabiliriz; acaba toptan bir kapatma yerine
bu lafları edenlerin cezalandırılması nasıl olurdu? bence iyi olurdu..)) FP nin kapatılmasında Türkiyenin avukatlığını yapmadım çünkü burda FPye haksızlık yapıldı kapatma sebebi olarak türban yasağını kaldırmak istemesi gösterildi ve bu laiklikle ilişkilendirmek istendi, BİR PARTİ EĞER TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRÜLKLERİNİ KALDIRMAK İSTERSE KAPATILMASI DOĞALDIR, ANCAK; DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE BİR ÖZGÜRLÜĞÜ GETİRDİĞİ, BİR YASAĞI KALDIRDIĞI İÇİN BİR PARTİ KAPATILMAMIŞTIR."
bakın geçen sene AKP yi ödev olarak yaptım internetten kitaplardan şurdan burdan okudum araştırdım, sonuç olarak ben diyorum ki AKP bir anda iktyidar olmadı DP nin kapatılmasından tutunda -HEMEN ARKASINDAN YAPILAN İLK SEÇİMLERDE HALK DP NİN DEVAMI OLAN AP Yİ SEÇMİŞTİ- 28 şubata, anayasa fırlatmalara ve rp, fp nin kapatılmalarına kadar olan bütün süreç bizi AKP nin iktidarına taşıdı... bu hadiseyi 2007 seçimlerinden sonraki süreçte bütün parti liderlerinin ve kurmaylarının ağzından şöyle duyuyoruz; " Cumhurbaşkanlığı krizi, meclise girmeme, 27 nisan g.kurmay bildirisi AKP'ye haksız bir üstünlük getirdi." bakın d. baykal onur öymen mehmet ağar erkan mumcu devlet bahçelinin seçim sonrası açıklamalarına... - hatta d.bahçeli geçen gün kapatma davasının akp bir ibraname olacağını söyledi-

bu dava hiç bir zaman yerinde olmayacaktır... 2002 seçimlerinden sonra 2007 seçimlerinde bu adamlar niye %50 oy aldı... yarın seçim olsa kim alacak.. diyelim ki %25 oy aldı acaba türkiyede şu an başka bir parti şu anki haliyle %25 oy alabilirmi..

demokrasilerde siyasi mücadele siyasetle olur parti kapatmayla değil.. her seferinde bunu bir laiklik davasına dönüştürmek sadece akp nin suçu değildir zira en az akp kadar chp de bunu bir malzeme yapmıştır sadece chp mi dtp bile yapmıştır.. mhp de öyle... din üzxerinden siyaset sadece akp nin yaptyığı bişeymidir chp dini siyasetten alet etmemek için yapııcı olarak ne yaptı?

memleketin bu hali siyasetçilerin bu kalitesizliğindendir...

şöyle sınıfça farklı bir parti mi kursak ne Smile içinde her görüşten insan olan....
BLaCKeaGLe
Seviye 3
Seviye 3
BLaCKeaGLe

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime28/3/2008, 22:45

Eren Dogan demiş ki:
benim merak ettiğim acaba nasıl bir zamanda açılması gerekti bu davanın.. yani neler neler olduktan sonra yani bu davanın açılması için önce nelerin olması gerektii... böyle bir davanın hiç bir zaman açılmaması gerekti.. şöyleki;
RP nin kapatılması davasında Türkiyeyi AİHM de savunan avukat Ergun Özbudun şunu diyor;
" RP kapatılmayı hakketti açıkça bir devrimden ve bunun yönteminden bahsediyordu içeriğide şiddetti (devrim kanlı mı olacak kansız mı)...((her neyse tabi bunuda tartışabiliriz; acaba toptan bir kapatma yerine
bu lafları edenlerin cezalandırılması nasıl olurdu? bence iyi olurdu..)) FP nin kapatılmasında Türkiyenin avukatlığını yapmadım çünkü burda FPye haksızlık yapıldı kapatma sebebi olarak türban yasağını kaldırmak istemesi gösterildi ve bu laiklikle ilişkilendirmek istendi, BİR PARTİ EĞER TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRÜLKLERİNİ KALDIRMAK İSTERSE KAPATILMASI DOĞALDIR, ANCAK; DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE BİR ÖZGÜRLÜĞÜ GETİRDİĞİ, BİR YASAĞI KALDIRDIĞI İÇİN BİR PARTİ KAPATILMAMIŞTIR."
bakın geçen sene AKP yi ödev olarak yaptım internetten kitaplardan şurdan burdan okudum araştırdım, sonuç olarak ben diyorum ki AKP bir anda iktyidar olmadı DP nin kapatılmasından tutunda -HEMEN ARKASINDAN YAPILAN İLK SEÇİMLERDE HALK DP NİN DEVAMI OLAN AP Yİ SEÇMİŞTİ- 28 şubata, anayasa fırlatmalara ve rp, fp nin kapatılmalarına kadar olan bütün süreç bizi AKP nin iktidarına taşıdı... bu hadiseyi 2007 seçimlerinden sonraki süreçte bütün parti liderlerinin ve kurmaylarının ağzından şöyle duyuyoruz; " Cumhurbaşkanlığı krizi, meclise girmeme, 27 nisan g.kurmay bildirisi AKP'ye haksız bir üstünlük getirdi." bakın d. baykal onur öymen mehmet ağar erkan mumcu devlet bahçelinin seçim sonrası açıklamalarına... - hatta d.bahçeli geçen gün kapatma davasının akp bir ibraname olacağını söyledi-

bu dava hiç bir zaman yerinde olmayacaktır... 2002 seçimlerinden sonra 2007 seçimlerinde bu adamlar niye %50 oy aldı... yarın seçim olsa kim alacak.. diyelim ki %25 oy aldı acaba türkiyede şu an başka bir parti şu anki haliyle %25 oy alabilirmi..

demokrasilerde siyasi mücadele siyasetle olur parti kapatmayla değil.. her seferinde bunu bir laiklik davasına dönüştürmek sadece akp nin suçu değildir zira en az akp kadar chp de bunu bir malzeme yapmıştır sadece chp mi dtp bile yapmıştır.. mhp de öyle... din üzxerinden siyaset sadece akp nin yaptyığı bişeymidir chp dini siyasetten alet etmemek için yapııcı olarak ne yaptı?

memleketin bu hali siyasetçilerin bu kalitesizliğindendir...

şöyle sınıfça farklı bir parti mi kursak ne Smile içinde her görüşten insan olan....
Erenim kuralım bi parti hep beraber kurtaralım ülkeyi yaw şimdiki partilerden bi halt olmaz çünkü Smile
Eren Dogan
Seviye 2
Seviye 2
Eren Dogan

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime29/3/2008, 01:16

Smile kuralımmı Semih Can...

kiarky demiş ki:
yargının işeldği süreç normal ama zamanlamada hata var. bundan dolayı demokrasi ve özgürlük die bas bas bağıranlar yargı özgürlüğünü göz ardı edip osmancım baş savcıya ve diğer kurumlara saldırıya geçmiş durumdalar. kısaca akp hükümetinin tiranlığına ve teokratik hareketlerine karşı açılan bu davada akpnin kurmaylarınında aralarında bulunduğu 71 yargıtayada bildirilen üyenin siyasi yasaklanmasını öngörüyor.

ayrıca AKP son derece sert ve dozunu kaçıracak kadarda fazla bir şekilde yargıyı ve başsavcıyı eleştirirken ona kızanlar, ergenekon davası için gözaltına alınan kişiler söz konusu olduğunda, o soruşturmayı yürüten savcı için aynı şeyi yaptılar hani az daha birinin ağzından satılmış savcı sözü bile çıkacaktı..akp yaparsa hukuka saygısız diktatör ama diğerleri yaparsa doğru çünkü akp yargıyı etkiler istediği kararı çıkartır.. etkileyebilecek olsa kapatma davası neyin nesi.. yani akp yaptığında ayıp yanlış başkaları yaptığında ayıp değilmi? onlar yaptığında da ayıp..bu ayıbı yapanlar içinde akpden chpye mhp ye dtp ye kadar aşağı yukarı bütün siyasi partiler var, sadece onlar mı nerdeyse bütün gazeteciler gazetelerde tvlerde bu ayıbın içine -maalesef- düştüler, çünkü tarafsız değiller öyle yada böyle bir kaç gazeteci dışında hepsinin bir tarafı var.. ya bu tarafta ya o tarafta ya da şu tarafta.. işte az öncede demek istediğim şey, Özetle; AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE....
Scenarist

Scenarist

Erkek
Lakap : By Sparrow

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime19/4/2008, 15:14

Bence olaya farklı bir bakış açısıyla bakalım.Abdurrahman Yançınkaya diye bir adam ki hemşehrim sevmem kendisini çıkıp Akp ye kapatma davası açıyor sonra ne oluyor Türkiye'nin toplam borcu 410 milyar $ dan 440 milyar $'a çıkıyor.Yıllık karı 5 milyar $ (ki bunu uzmanlar diyo)olan Türkiye (4 işlem ) 6 sene geriye düşüyor.(Brovo Abdi) 10 milyondan fazla işçimiz 6 sene çalışacak sonra yine 2008 de ki halimize dönecez elde var sıfır yani.30 milyar $ a neler yapılmazdı ki...Örneğin İzmir'e bile olmayan Expoyu Bizim Urfa'ya(tabii ki 6 milyar $ ile yeni bir Urfa oluşururduktan sonra)getirirdik.Neyse konuyu uzatmiyim demek istediğim Ekonomi siyaseti etkileyeceğine Siyeset ekonomiyi etkiliyor malesef öyle.Bakın Amerikaya Mortgage krizinden sonra -ki ekomoni fazla sallandı- bizim BUştun tahtı sallanıyo.Bide Türkiyeden manzaralar Urfalı Apti dava açıyor olan 70 milyona oluyor.Bravoooooooooooooooo apti bravoooo
NaShit
Kurucu
Kurucu
NaShit

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime19/4/2008, 15:25

Mahmut kaRdeşim güzeL yazmışsın da ben biR uLusLaRaRası iLişkiLeR öğRencisi oLaRak siyasetin ekonomiyi etkilemisini gayet oLumLu buLuyoRum ki oLması geReken de buduR! AyRıca bu konu hakkında yeni biR başLık açıoRm ve bence bunu oRda taRtışaLm..
Bu aRada Mahmut (ScenaRist) kaRdeşimiz KaRamn'da işLetme okumaktadıR, çok samimi bi dostumduR Smile
FoRum genişLemeye başLadı mı ne? Very Happy
Scenarist

Scenarist

Erkek
Lakap : By Sparrow

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime19/4/2008, 15:44

NaShit demiş ki:
Mahmut kaRdeşim güzeL yazmışsın da ben biR uLusLaRaRası iLişkiLeR öğRencisi oLaRak siyasetin ekonomiyi etkilemisini gayet oLumLu buLuyoRum ki oLması geReken de buduR! AyRıca bu konu hakkında yeni biR başLık açıoRm ve bence bunu oRda taRtışaLm..
Bu aRada Mahmut (ScenaRist) kaRdeşimiz KaRamn'da işLetme okumaktadıR, çok samimi bi dostumduR Smile
FoRum genişLemeye başLadı mı ne? Very Happy
Scenarist
Teşekkürler kardeşim görüşler farklı olsada dostumsun SmileAma anlamadığım bir nokta var.Neden kapatma davası bir anda açıldı ki "Amerika Irak'a girmeden aylarca hükümeti uyardı,mülkiyeti icraya verilen bir şahıs defalarca uyarılır, hatta ben bu foruma kaydolmadan önce sana sordum" ama bizim Apti çıktı sessiz sedasız davayı açtı.Sizce neden ?Bence Ekonomiyi sarsıp kaos oluşturmak için sonuçta bu beni ve ailemi de etkiliyor.Enflasyon bu ne yapacağı belli değil...Ben buna karşıyım arkadaşlar yoksa Akp ve diğer partiler umurumda değil olan halka oluyor. Enflasyon en çok bizi etkiliyor.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar bilmediğim birşey varsa lütfen aydınlatın beni bilgiler paylaşmak için vardır.Smile
maşuk
Seviye 2
Seviye 2
maşuk

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime20/4/2008, 14:39

mrb arkadaşlar öncelikle foruma geç dahil olduğum için geç yazıyorum..

ilk olarak eren kardeşimin rpnin kapatılmasıyla ilgili olarak ortaya koyduğu bi çözüme değinmek istiyorum şimdi size vereceğim video kaydından şuuu meşhur kanlı mı olacak kansız mı olacak sözünü iice bi anlayalım ve bunu devrimle bağdaştıracak özbudun aklını sorgulayalım:)
https://www.youtube.com/watch?v=a0j-6DDZiRo

burdanda anlaşılacağı gibi ortada ne bi devrim var nede bunun kanla alakası var...

ikinci olarak...

kapatma davasına başsavcının temellendirme yaptığı anayasa maddesini ecevit değiştirmek istemiş fakat meclisteki görüşmelerde abdullah gül önderliğindeki yenilikçi hareket milletvekillerininde red oyuyla değişiklik kabul edilmemişti.. şimdi akp bu yasadan muzdarip oluyor tabiii buna muzdariplik denirse çünkü tıpkı e-muhtıra olayındaki gibi mesele yine laik-antilaik, demokrasi isteyenler istemeyenler çatışmasına dönüştürülüp bütün hükümet başarısızlıkları bunun altına gizlenerek en büyük kar yine akp tarafından elde edilecektirrr...
Eren Dogan
Seviye 2
Seviye 2
Eren Dogan

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime21/4/2008, 02:08

evet, ben o yazıda da çözümün temelli kapatma değil gerekli kişilere verilecek cezalar olduğunu söylemiştim. (Şevki Yılmaz gibi) yineleyecek olursak şahsi fikrim bu ülkenin sorunu bir zümreye bir fikre bir ideolojiye ait değildir bu ülkenin sorunu dürüstlük sorunudur. ve ülkemiz "GİZLİ KOMÜNİST" bir devlet anlayışıyla idare edilmektedir. başa kimin geçtiği önemli değildir bakınız devletin sosyallik anlayışına hep devlete bir "babalık" rolü biçilir ve devlet her zaman büyüktür kutsaldır denir. Avrupa'da ki sosyallik anlayışı bizim için geçerli değildir işte bu yüzden birileri bunu değiştirmek isterse bazıları hemen hareketye geçer belli noktalara hakim azınlık, çoğunluğu pekala yönlendirir ve olanı kabul ettirir. devletten hesap sormak adeta "isyan" etmekle eşdeğer oalrak görülür.

-----
Maşuk kardesim "...kapatma davasına başsavcının temellendirme yaptığı anayasa maddesini ecevit değiştirmek istemiş..." demişsin hangi maddeyi kastettin biraz açarmısın..
NaShit
Kurucu
Kurucu
NaShit

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime21/4/2008, 19:57

ya asLında bu konunun en koLay çözümü miLLetvekiLi dokunuLmzLıkLaRını kaLdıRmak oLcaktıR sanıRm!! işte o zaman dediiniz gibi iLgiLi kişiLeR ihRaç ediLiR, paRtiLeRin kjapatıLması daha da zoRLaşıR!
romeo
PATRON
PATRON
romeo

Erkek
Lakap : junior

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime21/4/2008, 20:34

naşit sana sonuna kadar katılıorum...ayrıca eren devletin başına kimin geçtiği önemli diil diosunda : başa geçen insanlar (adam demiorum) doğru olsa da olmsa da hep kendi ideolojilerini empoze etmeye çalışıolar.böyle olunca devlet kaosa sürüklenio ve olan yıne halka oluo...ya bu insanlar ülkenin en üst düzey yöneticisini seçemediler, demokrasi diolar ama bunlar demokrasiden aciz insanlar...körü körüne bağlanmışlar beyaza siyah diolar ..ya kardeşim beyaz beyazdır işte ne itiraz ediosun....ya arkadaşlar soruorum size asırlardır boyun eğmemiş bir milletin başına kimi layık görüorsunuz ? ya bu millet esaret altına girmemek için vermedimi KURTULUŞ SAVAŞInı ? şu anda gizli bir esaret altında yaşıoruz..bunu herkes bilio da herkes kendi bildiğini okuo "demokrasi" adına!! yazık bu insanlara yazık benim halkıma koyun sürüsü gibi nereye çekersen oraya gidio..ya bu seçimlerde kaç insan kime oy verdiini biliodu herkes partiye oy verdi...herkes hakettiini yaşıo ne yazıkki..
maşuk
Seviye 2
Seviye 2
maşuk

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime21/4/2008, 23:37

şevki yılmaz demişsin eren kardeşim bu konuda haklısın belki çünkü şimdi şevki yılmaz o zamanlar savunduğu( hareratle) düşüncelerin çok yanlış olduğunu şimdi söylüyor...
bu ne perhiz bu ne lahana tturşusu yaniii zamanında insanları kafir ilan etmesine sebeb düşünceleri şimdi kendisi savunuyor peki bütün bunların bedelini kim ödüyor?????

ikinci olarak anayasa maddesini sormuşsun yanlış değilsem 63 madde parti kapatmalarıyla alakalı madde...
Eren Dogan
Seviye 2
Seviye 2
Eren Dogan

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime22/4/2008, 01:45

ferhatcım başa kimin geçtiği önemli değil lafını şu anlamda söyledim canım benim; "başa kimin geçtiği önemli değil her gelen bir öncekinin yaptığını yapıyor, müthiş bir devletçilik, gizli bir komün mantık, kadrolaşma.. sağcısıda geliyo devlet babadır kutsaldır oluyo solcusuda geçince aynı oluyo.. kimse arkadas bu devlet millete hükmetmek için değil millete hizmet etmek işçin geldi diyip hadi o zaman daha "sosyal" olalım vatandaşla bütünleşelim demiyo bürokrasi her yerde var.. buu diyorum yani

maşuk hani biraz komplo teorisi yapacak olsak acaba şevki yılmaz ı birileri mi gaza getiriyodu yada birilerimi oynatıyodu dicem, çünkü o dönemde refah partisi kpatma şeriat dendimi her haberde şevki yılmazın resmi onun videoları dolaşırdı gözümüzün önünde.. sahi şimdilerde şevki yıklmaz nerde yaw ne yer ne içer?
maşuk
Seviye 2
Seviye 2
maşuk

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime22/4/2008, 03:26

aslında şevki yılmaz bu tip söylemleriyle popüler oldu ve rağbet görünce de bu tip söylemlere devam etti kapatma davaları sırasında sudana falan gitti bi ara mısırda olduğunuda duydum şimdi rize de akpye yanaşıyor ama akp ona yüz vermiyor geçen yaz çay tv de yaptığı bi konuşmadan dolayı telle aradım kendisini ve kınadım konuşmalarından dolayı...

ama şunuda söylemek lazım ki o dönem tvlerde çıkan şevki yılmaz kasetlerinin yüzde 80 montaj dı hatta ben bizzat show da yavaşlatılmış görüntülerine arkadan verilmiş sesini dinledim kaç kere..

önemli olan isimler değil zihniyet erencim bu ülkede her zaman ne hikmetse birilerinin ekmeğine yağ sürecek adamlar çok oluyor ve olan yine hizmet alamayan halkımıza oluyor....

insanlığaaa iyi, güzel, faydalı ve adil bi yönetim lazım...!!!!!!!!
maşuk
Seviye 2
Seviye 2
maşuk

Erkek

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime22/4/2008, 19:24

parti kapatmasıyla ilgili anayasa maddesini yanlış yazmışım arkadaşlar o madde 69. madde olacak......!!!!!
Eren Dogan
Seviye 2
Seviye 2
Eren Dogan

MesajKonu: Geri: akp ye kapatma davası   akp ye kapatma davası Icon_minitime23/4/2008, 00:08

hah işte benim demeye çalıştığımda o hep başa isimler geçiyo a geliyo b gidiyo yıllar sonra c geliyo ama değişen bişey yok her gelen eskiye söverek geliyo ve onun yerine gelende ona söverek geliyo.. bunla ilgili bi fıkra anlatmak istiyorum birazaltı ama çok değil, kalça bel arası bi yerde Very Happy
adamın biri bi kadından çok hoşlanmış bi öpücük (bu kısma öpücük yazmak zorundayım Very Happy) için her şeyini vermeye razı ama kadın yanaşmıyor adam napıyo ediyor hatunu ikna ediyor ama kadının bi şartı var diyo ki beni kocamın gözü önünde öpecen oda tamam diyo bi bakalım çaresine derken aklına bi plan geliyo..kadınla kocası köyün parkında piknik yaparken adam çıkıyor bi minareyenin başına ve avaz avaz bağırıyor "aman yarabbi zina yapıyolar" diye koca diyo ki napıyonlan ne zinası karımla piknik yapıyoz dio ama kafasıda atıyo minareye çıkıyo adamı yakalayıp bi güzel öpecek ama o çıkarken adam iniyor ve kadını öpmeye başlıyor minarenin tepesinden durumu gören koca diyor ki "ulen oğlum haklıymışsın, hakkatten burdan bakılınca öyle görünüyomuş len"

bunun gibi aşağıdan bakınca ayrı yukardan bakılınca ayrı mı görülüyo bu meret.....

akp ye kapatma davası
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki